درباره ما

درباره انتشارات طوبای محبت

دانش اندوزی و کتاب خوانی در اسلام، از جایگاه والا و شأن عالی برخوردار است. روایت‏های گوناگونی از پیامبر خدا و ائمه معصومین علیهم‏السلام ، موجود است که پیروان دین مبین اسلام را به دانش ورزی و کتاب خوانی و حفظ و نگهداری کتاب‏ها توصیه فرموده و از این رهگذر، اهمیت فرهنگ مکتوب را به مردم یادآور شده‏اند. امیرالمونین علی “علیه السلام می فرماید: هرکه با کتاب ها خود را مشغول کند ،آرامش می یابد. همچنین می فرماید در دنیا لذتی که با مطالعه برابری کند، نیست.از جمله در حدیثی می‏خوانیم که امام حسن مجتبی علیه‏السلام فرزندان و برادرزادگان خود را جمع کرد و درباره حفظ دانش و نوشتن آن، چنین سفارش فرمود: «شما کوچک‏ترهای قوم هستید و به زودی بزرگان قوم خواهید شد. پس دانش بیاموزید. هر کس از شما نتواند علم را حفظ کند و به خاطر بسپارد، آن را بنویسد و در خانه‏اش قرار دهد. همچنین در قران کریم 322بار کتابت در 37صیغه مختلف بکار رفته است .

نام انتشارات برگرفته از آیه طُوبى‏ لَهُمْ وَ حُسْنُ مَآبٍ، و برخی روایات اخذ شده است، از جمله: طوبی نام درختى است در بهشت که ریشه‏اش در خانه حضرت على علیه السلام قرار دارد ، و مؤمنى نیست که شاخه‏اى از آن درخت، در خانه او نباشد. شجره‌ی طوبی حقیقت مقدس فاطمی و علوی است، پدر و مادری که همه‌ی هستی جیره‌خوار وجود مقدس آنها هستند،و این انتشارات در پی آن است تا شاخه معرفت و محبت طوبای اهل بیت علیهم السلام را در دنیا با شاخه پر مهر و معنوی کتاب به خانه دلهای مومنان تقدیم نماید. انشاالله

این انتشارات در سال 1382 با استعانت از خداوند متعال و عنایات حضرات معصومین علیهم السلام در قم تأسیس گردید و تاکنون بیش از 300 اثر در موضوعات( چهارده معصوم، احادیث و کتب مرجع، اخلاقی و اجتماعی و ادبی) به زیور طبع آراسته نموده است که برخی از کتب به چاپ بیستم نیز رسیده است. نشر طوبای محبت این افتخار را دارد که در بیشتر نمایشگاههای داخلی و بین المللی داخل کشور حضور داشته و غرفه مربوطه هماره مورد بازدید خیل گسترده ای از علاقمندان بوده است. همچنین دارای لوح های تقدیر از بسیاری از نمایشگاهها تخصصی و عمومی می باشد که طوبای محبت در آن حضور پر رنگ داشته است.

در کنار کتب فارسی، تعداد زیادی کتب عربی و تاجیکی هم توسط این انتشارات به چاپ رسیده است، همچنین احیای نسخ خطی و سنگی و انتشار آنان در دستور کار این انتشارات می باشد که تاکنون برخی آثار منتشر شده است.
نشر طوبای محبت مفتخر است با تعداد زیادی از نویسندگان برجسته مذهبی به عنوان تکیه گاه علمی و دینی خود در کنار آثار علمی و فرهنگی و مذهبی ارتباط دارد که برخی از آنان کتبشان توسط طوبای محبت منتشر می شود. همچنین علاقمند می باشد با سایر نویسندگان مذهبی و علما و اندیشمندان در راستای تعالی فرهنگ دینی ارتباطاتی برقرار نماید. دفتر مرکزی و نمایشگاه دائمی این انتشارات در قم می باشد همچنین سایت فروشگاه اینترنتی نشر طوبای محبت نیز راه اندازی شده است که از عزیزان جهت بازدید از نمایشگاه و سایت طوبی دعوت به عمل می آید.

در پایان اعلام می دارد که هماره این انتشارات از نظرات و پیشنهادات و انتقادات موثر سروران کمال استفاده را می برد.

ساختار سازمانی انتشارات طوبای محبت

بخش توزیع، فروش و مبادله

بخش گروه تحقیقاتی

بخش گروه طراحی و تولید